Bolesti bříška u kojenců

Bolí vaše miminko bříško ?

Pokud máte pocit, že vaše miminko trápí bolavé bříško (např. když pláče, přitahuje nožky k bříšku, má tvrdé bříško, různě se kroutí nebo vzpírá apod.), můžete vyzkoušet rozličné způsoby, jak mu pomoci.

Jak mu můžu pomoci ?

 Masírujte bříško miminka v oblasti pupku krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček. K masáži můžete použít také speciální přípravky proti bolesti bříška, které dostanete v lékárně.

 

Dejte teplý obklad a zacvičte s nožičkama
Po masáži je dobré zkusit jemně zacvičit nožičkama děťátka tak, že kolínka přitlačíte na bříško, čímž dosáhnete uvolnění větrů. Nahřátá plenka přiložená na bříško dítěte může jako teplý obklad na bolavé místo dělat „zázraky“ a dítěti ulevit. 

Položte miminko na bříško
Můžete také položit miminko na nějaký čas na bříško, i to přispívá ke zmírnění problémů. Nebo vyzkoušejte oblíbenou polohu mnohých kojenců – bříškem na předloktí: položte si miminko na svoje předloktí bříškem dolů. Dobře "funguje" i poloha, kdy si maminka nebo otec položí miminko bříškem na své odhalené břicho. Přímý kontakt a působení přirozeného tepla lidského těla na bolavé místo miminka často pomůže problém trpícího děťátka vyřešit.

Po dohodě s paní doktorkou můžete podát miminku kapičky volně prodejné v lékárně -SAB,  Infacol,....